افتخاری دیگر برای شهرداری کاشمر -اورهال کردن بالابر آتش نشانی پس از۱۰ سال

1402/09/18
209 بازدید

افتخاری دیگر برای شهرداری کاشمر
(اورهال کردن بالابر آتش نشانی پس از۱۰ سال)
با گسترش روز افزون برج های مسکونی و ساختمان های بلندمرتبه در سطح شهرستان کاشمر ؛ یکی از دغدغه ها و نیازهای آتش نشانی در حوزه خدمات ایمنی وجود تجهیزات بروز از جمله خودرو نردبان هیدرولیکی است.
با توجه به قیمت بسیار زیاد و اهمیت بالای این نردبان در عملیات های امداد و نجات و اطفای حریق در ساختمانهای بلند مرتبه درسطح شهر این موضوع دردستور کار قرارگرفت و طی هماهنگی با شرکت ارائه دهنده خدمات ، بازسازی انجام و پس از تعمیرات اساسی جهت خدمت رسانی به شهروندان در اختیار سرویس عملیاتی قرار گیرد.
با توحه به ضرورت به روز کردن تجهیزات در حوزه ایمنی شهری اعتباری بالغ بر 10 میلیارد ریال جهت بازسازی نردبان هیدرولیکی آتش نشانی اختصاص یافت و این خودرو پس از تعمیر و تعویض سیستم هیدرولیک،نردبان خودرو،سیم های کابل،جک ها،نرم افزار و سخت افزارهای کنترلی،سنسورهای کنترلی و رنگ آمیزی و تشک دوزی و…به چرخه عملیات برگشت و پس از انجام اورهال دستگاه توسط شرکت مجری ، مجدداً به مدت ۶ ماه گارانتی و ۵ سال در تعهد سرویس خدمات پس از فروش قرار گرفت.

شایان ذکر است خودرو نردبان هیدرولیکی ، یک خودرو برای عملیات نجات و آتش نشانی، جهت دسترسی به طبقات بالای ساختمان ها و موقعیت های بسیار مرتفع طراحی شده است. زمانی که نردبان تا بیشینه مقدار خود باز است، ارتفاع عملکردی آن 25 متر از سطح زمین می باشد و برای هر ارتفاع متوسطی نیز مناسب می باشد. همچنین دارای قابلیت حرکات عمودی و افقی بطور همزمان و بدون تداخل می باشد.