شهردار کاشمر طی پیامی فرا رسیدن سیزده آبان ، که به نام روزدانش آموز وروز استکبارجهانی نامگذاری شده است رو به همه دانش آموزان تبریک گفت.

1402/08/13
199 بازدید


⭕️ شهردار کاشمر طی پیامی فرا رسیدن سیزده آبان ، که به نام روزدانش آموز وروز استکبارجهانی نامگذاری شده است رو به همه دانش آموزان تبریک گفت.
به گزارش روابط عمومی شهرداری کاشمر، متن پیام مهندس اصغر کوهسرخی به شرح زیر است:
۱۳ آبان تجلی افتخار ملت ایران در مبارزه با استکبار و یادآور سه حماسه مهم در تاریخ معاصر ایران است.

اولین حماسه در روز ۱۳ آبانماه ۱۳۴۳ با یورش رژخیمان رژیم پهلوی به منزل امام خمینیره و دستگیری ایشان و در نهایت تبعید به ترکیه اتفاق افتاد. دومین حماسه با کشتارِ جمعی از دانش آموزان در راهپیمایی دراعتراض به دخالت های آمریکا در ایران در روز ۱۳ آبان ماه ۱۳۵۷ رقم خورد و در نهایت با برچیده شدن لانه جاسوسی در ۱۳ آبان ماه سال ۱۳۵۸ توسط دانشجویان پیرو خط امام(ره) به نهایت کمال رسید. در این وقایع آنچه بیش از هر چیز خودنمایی می نماید روحیه استکبار ستیزی و حق جوئی است که نشان از روحیه آزادی خواهی ملت بزرگ ایران می باشد.

در سال ۵۸ مصادف با چنین روز خجسته ای دانشجویان و دانش آموزان پیرو مکتب امام خمینی (ره) توانستند با دانایی، همدلی ، ایثار و فداکاری لانه جاسوسی اهریمن را تسخیر و افتخاری بزرگ را برای تاریخ استکبار ستیزی ایران بیادمان گذارند.

این روز، روز میعاد دانش آموزان تاریخ ایران اسلامی با شهیدان دانش آموز از آغاز نهضت امام خمینی(ره) تا شهیدان دفاع مقدس و نیز همه دانش آموزانی است که در سراسر جهان در راه مبارزه برای آرمانخواهی جان در راه عدالت نثار می کنند تا ریشه ظلم بر چیده شود. میعادی که بند بند آن جهد و جهاد و اجتهاد در عرصه های عزت و آزادگی است.

اینجانب این روز مبارک را به همه ی دانش آموزان عزیز گذشته و حال تبریک و تهنیت عرض می نمایم و از خداوند تبارک و تعالی پیشرفت و سر بلندی را برای همه پویندگان طریق معرفت به ویژه نسل پویای انقلاب اسلامی مسئلت دارم و از تمامی شهروندان عزیز کاشمری دعوت می نمایم که با حضور سبز خود همراه و همگام با سایر دانش آموزان ندای استکبار ستیز خود را به گوش تمامی مستکبران و طاغوتیان زمان برسانند.

اصغر کوهسرخی
شهردار کاشمر

#شهرداری_کاشمر
#افتخارما_خدمت_به_مردم
#گزارش_به_مردم

🔶مرکز اطلاع رسانی و روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر کاشمر