3اردیبهشت ماه روز ملی معماری و بزرگداشت شیخ بهایی گرامی باد

1402/02/04
291 بازدید

🔰 پیام شهردار کاشمر مهندس کوهسرخی به مناسبت 3اردیبهشت ماه روز ملی معمار:

پیام شهردار کاشمر به مناسبت بزرگداشت روز معمار
معماران نقشی بی‏بدیل در قوام بخشیدن به تمدن دارند. اینان از جمله عاملان شکوفایی هر جامعه هستند. معماری ترویج هنر در رگ و پی یک سازه است. سازه‏ای که قابلیت این را دارد تا بَدل به نمادی مطرح، برای معرفی یک شهر و کشور ‏بشود.
هنر و تخصص معماری یکی از جلوه‏های زیبا و مشهور ایران است. جلوه‏ای که از عمق تاریخ تاکنون حضوری دلنشین و درخشان داشته است. این هنر ناب و این حرفه خاص، در جای جای ایران اسلامی حضوری پرتلالو دارد.
در شهر کاشمر نیز این عنصر هویت‏بخش در عرصه‏های مختلف مذهبی، فرهنگی و گردشگری دارای جایگاه است. رد پای معماران مشهور را می‏توان در کوی و برزن شهر دید. از مسجد جامع تا باغمزار، از باغسراهای باصفا تا حوزه علمیه حاج سلطان‏العلماء و از خانه‏های قدیمی تا آب انبارها همه و همه گواهی بر مدنیت شهر کاشمر در گذر تاریخ هستند.
معمارها با فن و هنر خود توانسته‏اند نماهایی از گذشته را برای امروز ما عرضه کنند و از امروز برای آیندگان یادگارهایی ناب به ارمغان بگذارند. کاشمر هویت خود را در گذر زمان مرهون خدمات معمارانی است که بی‏ادعا با هنرمندی ایفای نقش کردند و نقش عشق زدند.
بر خود فرض می‏دانم با ادای احترام به ساحت بهاالدین محمد بن حسین عاملی مشهور به شیخ بهایی، معمار برجسته عهد صفوی، قدردان خدمات معمارهای شهر کاشمر باشم. روز معمار را از سوی خود و همکارانم به این عزیزان تبریک عرض می‏کنم. برای معمارهای خوش‏ذوق کاشمر بهترین‏ها را آرزومندم و باور دارم به لطف وجود شما خوبان، کاشمر هماره لایق بهترین‏هاست.
اصغر کوهسرخی
شهردار کاشمر

☑️روابط عمومی شهرداری و شورای اسلامی شهر کاشمر

 

برچسب‌ها:,